Cestičky

Banner

Přihlášení

Podporují nás

Aktivity Hnutí Brontosaurus Podluží, základního článku Hnutí Brontosaurus Brďo Vlkani a základního článku Hnutí Brontosaurus Brďo Ayhuazca jsou celoročně podporovány Jihomoravským krajem. Děkujeme za podporu.

Dekorace - lístky

Podpora druhové pestrosti živočichů

Termín:7-7.1.2023
Druh:Vzdělávací – kurzy, školení
Místo:Brno
Věk:neomezeno
Pořádající ZČ nebo klub: HB
Organizátorský tým:Jana Švaříčková
Kontakt:Jana Švaříčková
Telefon: 736697306
Email:janasvarickova@brontosaurus.cz

Foto Podpora druhové pestrosti živočichů nová.jpg

Zajímá tě, jak můžeme podpořit pestrost živočichů v přírodě a krajině? Přijď a dozvíš se, které skupiny živočichů jsou nejohroženější, co s tím můžeš dělat a jaké jsou dnešní ochranářské trendy.

Představíme ti, jak podpořit ptáky vyvěšováním ptačích budek a jejích čištěním, péčí o doupné stromy nebo umisťováním berliček, bidýlek pro dravce. Dozvíš se, jak instalovat zábrany pro ochranu obojživelníků při tahu za rozmnožováním a jak vytvořit hadník pro podporu plazů. Zjistíš, jaké rostliny podpoří výskyt ohrožených druhů hmyzu a koho podpoří domek pro hmyz. A inspirujeme se navzájem svými nápady!

Seminář je určený pro aktivní občany, kteří chtějí realizovat drobná opatření v krajině. Pro organizátory dobrovolnických akcí z environmentálních neziskových organizací či z organizací pracujících s dětmi a mládeží nebo pro členy místních akčních skupin.

© 2010 ZČ HB BRĎO Ayhuazca, RC Podluží, ZČ HB BRĎO Vlkani a ZČ HB Uroboros a autoři jednotlivých článků.