Cestičky

Banner

Přihlášení

Podporují nás

Aktivity Hnutí Brontosaurus Podluží, základního článku Hnutí Brontosaurus Brďo Vlkani a základního článku Hnutí Brontosaurus Brďo Ayhuazca jsou celoročně podporovány Jihomoravským krajem. Děkujeme za podporu.

Dekorace - lístky

Návrat do jeskyně Ollmhór aneb Po stopách bílého mamuta

Úvodní text

Střípky z tábora

Když se zpětně zamyslím nad táborem, můžu si jen povzdechnout. Tábor utekl tak rychle. Ano bylo to 14 dní, ale těch 14 dní uběhnou neuvěřitelnou rychlostí, všechny dny jako by se spojily v jeden souvislý den. Už teď se těším na další táborové léto.

 

Ale pěkně od začátku…

Letošní léto začalo pro 42 dětí z našeho kraje velice pravěce. Rozhodli se totiž zúčastnit tábora, který pořádá Hnutí Brontosaurus Brďo Vlkani. Tato dobrovolnicky ekologická organizace má již letitou zkušenost a také tradici v pořádání dětských a nejen dětských táborů. Brďo Vlkani pořádá již tradičně tábory na Vysočině kousek od Kralic nad Oslavou na zelené louce. No zelená louka, je tam i potok, les a za ty roky co tam jezdíme, máme tábor už pěkně vymazlený, tekoucí vodu, přepychově zařízenou kuchyň, nové velké stany, stylové indiánské teepee  a také horkou vodu ve sprše. Ale dost sarkasmu. Náš tábor je klasický stanový, kterých již moc u nás není. Nejedná se o žádnou chatovou podobu tábora, ale o klasický tábor, kde děti spí ve stanech s dřevěnou podsadou, večer se dělají hlídky, každý třetí den je táborák a je pro ně nachystaný prožitkový program po celý den. Tento rok jsme se pro děti rozhodli zpracovat téma pravěk. Na první pohled se zdá, že pravěké téma je jednoduché, hlavně je potřeba hodně kožešin a kostí, ale není to pravda. Udělat kvalitní program, který děti zaujme a dokonce je něco naučí, což je náš hlavní cíl, není jednoduché. Jak moc se nám to povedlo se můžete sami přesvědčit v následující krátké fotoreportáži z tábora.

 

K fotkám

1b

Hned při příjezdu na děti čekala dynamická úvodní hra, která děti rozdělila do jednotlivých kmenů. Samo sebou již v pravěkém outfitu.

 

1a

  Pravěké holky z Moravské Nové Vsi se svými vedoucími.

2

Na tak náročnou hru bylo potřeba se správně připravit a namalovat

1a

Také oblečení té doby bylo potřeba řádně vystihnout

9

7

8

alt

 

10

 

Po této úvodní hře nám na táboře rázem vzniklo několik pravěkých tlup. Na prvním obrázku tlupa Vlků, Jelenů, Havranů, Šavlozubých tygrů a Medvěd.

13

 

15

Návštěva pravěkých osad s představením ohňových rituálu. V některých osadách nechyběli ani vymoženosti moderní doby

16

Některým vlkům z toho šla až hlava kolem…

15

Život v pravěké osadě

31

 

32

33

Celý tábor jsme pak zakončili velkým pratáborákem

34Co říct na závěr, snad jen…

 

Martin Kadala

 

 

© 2010 ZČ HB BRĎO Ayhuazca, RC Podluží, ZČ HB BRĎO Vlkani a ZČ HB Uroboros a autoři jednotlivých článků.