Cestičky

Banner

Přihlášení

Podporují nás

Aktivity Hnutí Brontosaurus Podluží, základního článku Hnutí Brontosaurus Brďo Vlkani a základního článku Hnutí Brontosaurus Brďo Ayhuazca jsou celoročně podporovány Jihomoravským krajem. Děkujeme za podporu.

Dekorace - lístky

Podpora zeleně v krajině

Termín:21-21.1.2023
Druh:Vzdělávací – kurzy, školení
Místo:Velké Meziříčí
Věk:neomezeno
Pořádající ZČ nebo klub: HB
Organizátorský tým:Jana Švaříčková
Kontakt:Jana Švaříčková
Telefon: 736697306
Email:janasvarickova@brontosaurus.cz

IMGP2465.jpg

Zajímá tě, jak můžeme výsadbou vhodných dřevin změnit podobu naší krajiny? Přijď a zjisti to přímo od zkušeného sadaře.

Dozvíš se, jak vysazovat dřeviny tak, aby z nich vyrostly dlouhověké stromy. Povíme si, jak se o vysazené stromy starat a jak zařídit, aby přežily suchá léta. Poradíme ti, jak do výsadby zapojit místní lidi. Představíme ti, jak vybrat vhodnou odrůdu dřeviny pro výsadbu a kde můžeš získat staré odrůdy. Dozvíš se, jak se domluvit s vlastníkem pozemku. Doporučíme, kde na nákup dřevin i nářadí získat finanční podporu. Zjistíš, co můžeš udělat proto, aby vzrostlé stromy mohly přirozeně zestárnout a proč by se neměly kácet. A inspirujeme se navzájem svými nápady!


Seminář je určený pro aktivní občany, kteří chtějí realizovat drobná prospěšná opatření v krajině. Také pro stávající i nové organizátory z environmentálních neziskových organizací či z organizací pracujících s dětmi a mládeží či pro členy místních akčních skupin.

© 2010 ZČ HB BRĎO Ayhuazca, RC Podluží, ZČ HB BRĎO Vlkani a ZČ HB Uroboros a autoři jednotlivých článků.